Właściwości i zastosowanie polipropylenu

Polipropylen to tworzywo sztuczne, z którego produkuje się m.in. opakowania ciastek i cukierków, a także sprzęt laboratoryjny i medyczny.

Polipropylen jest tworzywem sztucznym o gęstości wynoszącej od 0,90 do 0,92 g/cm sześc. Charakteryzuje go duża odporność chemiczna (szczególnie w temperaturze pokojowej) na niektóre kwasy, oleje, wodę, tłuszcze, mleko. Łatwo się zgrzewa, ale jednocześnie nie przewodzi ciepła, jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla ludzi.

Takie cechy sprawiają, że polipropylen jest popularnym tworzywem do produkcji np. opakowań na cukierki, ciastka czy makarony. Wykonuje się z niego także pojemniki na jogurty, butelki, talerzyki turystyczne. Znalazł także zastosowanie w produkcji sprzętu laboratoryjnego i medycznego – robi się z niego m.in. strzykawki i opakowania leków.

Z polipropylenu produkuje się również izolacje kabli i przewodów, zderzaki, części karoserii i wyposażenia samochodów, przewody instalacji gazowej, klimatyzacji, części mebli, artykuły gospodarstwa domowego, zabawki i wiele innych.

Rekomendowany serwis GEHL zyskuje na uznaniu klientów https://info-protect.eu/