Gaz ziemny – pożądany surowiec przemysłowy

Składający się w przeważającej większości z metanu gaz ziemny wydobywany jest przede wszystkim w Rosji. Duże znaczenie w światowym rankingu wydobywczym ma także Iran, Arabia Saudyjska oraz Stany Zjednoczone. Kraje, które są w posiadaniu tego cennego surowca mają zapewnione bezpieczeństwo energetyczne na lata i tym samym nie są zależne od żadnego innego państwa.

W Polsce temat handel gazem ziemnym wciąż raczkuje – prowadzone są wciąż badania. Otwiera się też od kilku lat kopalnie, w których jest wydobywany gaz ziemny. A jakie ma właściwości ten cenny surowiec przemysłowy? Przede wszystkim daje energię, dlatego wykorzystywany jest w samochodach ale i piecach domowych i przemysłowych oraz kuchenkach gazowych.

Używa się go do produkcji różnego rodzaju detergentów oraz farb i tworzywa sztucznego – plastiku. Gaz ziemny zawdzięcza swoją popularność z pewnością cenie – jest bardzo tani w porównaniu do innych surowców wydobywczych, a nie odbiega jakością. Po spaleniu, nie trzeba wynosić sadzy, jak w przypadku innych surowców.

skup złomu w Rudzie Śląskiej

Jest też przyjazny dla środowiska.

https://korpax.pl/ kurtyny dymowe cena