Umundurowanie polskiego żołnierza

Polscy żołnierze mają kilka rodzajów mundurów, często służących im za kamuflaż. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność strojów oraz wygoda podczas ich użytkowania.

Żołnierze, wyruszając na misję, zakładają zazwyczaj lekką wersję letnią, uszytą z szybkoschnącej tkaniny. W jej skład wchodzą spodnie, bluza oraz kapelusz chroniący przed słońcem.

Dodatkowo, cały strój został pokryty wzorem kamuflującym, który pozwala żołnierzom doskonale wtapiać się w otoczenie. Kombinezony czołgistów charakteryzują się tym, że zostały uszyte z trudnopalnych, aramidowych tkanin.

www.radio-aoi.pl

Ich wykończenia są wodoodporne oraz olejoodporne. Z tyłu strojów zostały także umieszczone szelki ewakuacyjne, ułatwiające wyciąganie rannych żołnierzy z pojazdów.

Żołnierze na misje zimowe zakładają kamuflujące stroje w białym kolorze. Są one dodatkowo ozdobione nadrukiem, imitującym naturalne wzory, co pozwala żołnierzom świetnie wtopić się w śniegowe scenerie.

Oprócz strojów odpowiednich na front, żołnierze posiadają również mundury galowe, które zakładają na ważne uroczystości czy święta narodowe.

Normi - sklep z narzędziami centrala przeciwpożarowa