Tworzywa sztuczne jako materiały konstrukcyjne

Tworzywa metalowe pozwalają wznosić coraz lżejsze, wytrzymalsze i tańsze konstrukcje stalowe.

W coraz większym stopniu tradycyjne materiały takie jak metal, drewno, szkło, są wypierane przez tworzywa sztuczne. Na ich coraz większą popularność wpływają ich niezwykłe cechy eliminujące największe wady materiałów naturalnych, przede wszystkim są łatwe w przetwarzaniu, wytrzymałe, odporne na korozję, temperaturę, nasiąkanie wodą, często są też znacznie lżejsze od tradycyjnych materiałów naturalnych oraz znacznie tańsze.

Takie cechy sprawiają, że tworzywa sztuczne są coraz częściej używane w budownictwie jako materiały konstrukcyjne. Elementy szklane coraz powszechniej są zastępowane przez takie tworzywa sztuczne jak poliwęglany czy pleksiglas. Wynika to z ich większej odporności na uszkodzenia – przede wszystkim się nie tłuką tak łatwo jak tradycyjne szkło.

http://www.viavac.com/pl/produkty/szklo/125-podnosniki-prozniowe-szklo.html

Bardzo popularnym materiałem konstrukcyjnym jest także PVC, czyli poli(chlorek winylu), z którego robi się wykładziny podłogowe, elementy stolarki okiennej i drzwiowej, rury do wykonywania instalacji w budynkach, kable oraz ich opaski zaciskowe itp.

szczypce ESD do zdejmowania izolacji