Samochody hybrydowe

Samochody hybrydowe to pojazdy z napędem hybrydowym. Mogą być to samochody osobowe, ale również pojazdy ciężarowe, autobusy, a nawet traktory. Takie auta są wyposażone najczęściej w silnik spalinowy, a przy tym w silnik elektryczny. Silnik elektryczny ma za zadanie zmniejszyć zużycie paliwa. Taki napęd może również zwiększyć moc pojazdu. W nowoczesnych samochodach hybrydowych wykorzystuje się jak najbardziej innowacyjne technologie.

Mają one na celu zwiększenie wydajności elektrycznej. I tak poprzez hamowanie, możliwe jest odzyskiwanie energii potrzebnej do naładowania baterii. Wyłączenie silnika spalinowego podczas postoju i włączanie go tylko w sytuacjach, gdy jest niezbędny, pozwala na zredukowanie poziomu emisji spalin. Silnik spalinowy może być utrzymywany w stanie jak najbardziej optymalnej wydajności, dzięki współpracy z napędem elektrycznym. Pojazdy z napędem hybrydowym zyskały na popularności w 1997 roku. Stały się dostępne w Japonii dzięki modelu Toyota Prius, a później Honda Insight.

Z początku samochody hybrydowe były traktowanie jedynie jako ekologiczna ciekawostka. Dopiero kiedy ceny ropy zaczęły piąć się ku górze, hybrydowy napęd zyskał większe zainteresowanie. W efekcie do 2014 roku sprzedano około dziewięciu milionów samochodów hybrydowych. Liderem sprzedaży jest oczywiście Toyota, a za nią plasuje się Honda https://www.swiat-diesla.pl/pol_m_Wtryskiwacze-Bosch-CR_HONDA-6539.html – W samej Polsce sprzedano już ponad dwóch tysięcy pojazdów hybrydowych, według danych z 2013 roku. Od tego czasu, sprzedaż na pewno skoczyła do góry.

W celu wydłużenia żywotności silnika swojego samochodu należy skorzystać z usługi wodorowania silnika.

https://wodorowaniezbaszyn.pl/wodorowanie-silnika-zielona-gora/