Przygotowanie samochodu do sezonu

W zależności od nadchodzącej pory roku, nasz samochód należy właściwie przygotować. Auto musi zostać odpowiednio przygotowane do zimowych warunków, aby mogło sprawnie funkcjonować w trudnych warunkach. Niektóre rzeczy możemy wykonać sami, a inne lepiej zlecić specjalistom. Pomocne mogą okazać się serwisy, w których będziemy mogli otrzymać fachową obsługę i właściwe przygotowanie do sezonu. Przygotowania swojego samochodu zacznij od sprawdzenia temperatury, w której zamarza płyn chłodzący.

Powinien on wytrzymać aż do -37 stopni Celsjusza, a jeśli jest inaczej, należy dolać koncentratu lub dokonać jego wymiany. Lepiej nie zaniedbywać tego kroku, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia silnika i pęknięcia głowicy. Kolejny płyn do kontroli to ten do spryskiwaczy. W czasie zimy należy wymienić letni płyn na zimowy płyn do spryskiwaczy, aby uniknąć pęknięcia przewodów. Pod lupę idzie również płyn hamulcowy.

Wymiana jest istotna jeżeli posiadamy auto z drugiej ręki i nie jesteśmy pewni, co do stanu płynu. Istotnym krokiem jest wymiana opon. Opony należy zmienić z letnich na zimowe, aby uniknąć problemów z hamowaniem, wyjechaniem ze śnieżnej zaspy czy z podjazdami po śliskiej powierzchni. Samochód musi jeździć na oponach z właściwym bieżnikiem. Zróbmy także przegląd świateł.

Przyjrzyjmy się ich ustawieniu oraz poziomie zużycia kloszy. Widoczność na drodze ma szczególne znaczenie właśnie w okresie zimowym. Warto wymienić również olej silnikowy na taki przeznaczony do jazdy w czasie zimy. To tylko niektóre z działań, które możemy poczynić w celu przygotowania samochodu do sezonu zimowego. Bardziej skomplikowane zadania, lepiej zlecić fachowcom.

http://www.viavac.com/pl/produkty/szklo/125-podnosniki-prozniowe-szklo.html