Polski przemysł nie jest konkurencyjny?

Często w mediach można usłyszeć o tym, że polski przemysł nie jest konkurencyjny. Niektórzy specjaliści zdają się bić na alarm. Takie tezy stawia się głównie przy okazji porównywania przemysłu polskiego z tym zagranicznym, nie tylko światowym, ale przede wszystkim europejskim. W takim zestawieniu polski przemysł wypada naprawdę blado.

http://www.viavac.com/pl/produkty/szklo/125-podnosniki-prozniowe-szklo.html

Nie należy jednak zapominać, że polska gospodarka w dużej mierze opiera się właśnie na przemyśle. Ten sektor jest strategiczny i jego znaczenie jest ogromne. Dlaczego więc sądzi się, że nie jest konkurencyjny w porównaniu do zagranicznych przemysłów? Przede wszystkim ma na to wpływ fakt, że nie wdrażamy innowacyjnych rozwiązań. A gdy już próbuje się do polskiego przemysłu „przemycić” owe rozwiązania, to importujemy je.

Nie wprowadzamy nowych technologii własnymi siłami. Istnieje też problem dotyczący tego, że nie stawiamy na nowe technologie. Zdajemy się nie zauważać w nich potencjału. A to duży błąd, bowiem to owe nowe technologie są kluczem do sukcesu zagranicznych przemysłów.

Side load carton semiautomatic sachets packaging system www.sztandar.info