Fototapeta w kuchni

Fototapeta to rozwiązanie dobrze znane z salonów czy pokojów dziecięcych. Czy jednak tak duża grafika przyda się również w kuchni? Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście że tak. Fototapeta może okazać się pomocna zwłaszcza wtedy, gdy chcemy optycznie powiększyć kuchnię. Jeśli dysponujemy niewielkim metrażem, pomieszczenie takie, jak kuchnia może sprawiać wrażenie szczególnie klaustrofobicznego.

Powodem jest duża liczba elementów znajdujących się wewnątrz. Im więcej mebli, sprzętów i innych elementów aranżacji w danym miejscu, tym pomieszczenie wydaje się mniejsze. Częściowo możemy jednak pozbyć się poczucia ciasnoty, umieszczając w kuchni wielkoformatowy obraz. Jeśli chcemy mieć większą przestrzeń, to właśnie ją przedstawmy w kuchni.

www.archivorthodoxy.org

Obraz drogi czy pola z odległym lasem na horyzoncie do dobre pomysły na optyczne zwiększenie rozmiarów. Nasz wzrok daje się łatwo oszukać, a przebywanie w kuchni od razu jest przyjemniejsze, gdy nie czujemy się zamknięci. Czy jednak dodatkowy obraz nie wniesie do aranżacji jeszcze więcej chaosu? Tak, jeśli źle dobierzemy barwy. Dobrym pomysłem jest zamówienie fototapety w odcieniach szarości lub też kolorach sepii.

Powód jest prosty: taka grafika posiada jedynie odcienie jednego koloru. Nie ma tu całej palety barw i dzięki temu nie zaburzamy estetycznego ładu w kuchni. Zamawiając, warto pamiętać o jeszcze jednym aspekcie – tym razem praktycznym. Fototapeta w kuchni musi dać się łatwo czyścić.

Najlepiej, by była odporna na wodę, wówczas wszelkie zabrudzenia zetrzemy przy pomocy mokrej ściereczki.

manufacturer of home appliances warsztaty gotowania poznań