Centrum Techniki Morskiej

Do udoskonalania oblicza współczesnego polskiego wojska niezbędne są ciekawe projekty, zakładające jego modernizację. Ich przygotowywaniem zajmuje się wiele ośrodków badawczych, działających na terenie całego kraju. Jeśli chodzi o najnowsze idee, w sektorze działań militarnych na morzu od dłuższego czasu prym wiedzie Centrum Techniki Morskiej. Ten Ośrodek Badawczo-Rozwojowy działa od 1982 roku.

Do jego zadań należy prowadzenie projektów wojskowych o charakterze badawczo-rozwojowym oraz konstrukcyjno-technologicznym. W ramach swoich działań przygotowuje innowacyjne uzbrojenie dla jednostek wodnych, a także zajmuje się ochroną infrastruktury polskiego morza. Nie należy zapominać, że wielokrotnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, współpracuje też z innymi krajami. To właśnie Centrum Techniki Morskiej ma wybudować niezawodnego niszczyciela min Kormorana II, który będzie posiadał najnowszy dostępny system dowodzenia.

Polska z pewnością jeszcze nieraz doczeka się ze strony ośrodka jednostek wodnych oraz uzbrojenia, świetnie sprawdzających się przez długie lata na morzu.

http://e-keller.pl/sitodruk/ Kompaktowa ładowarka merlo mogą być przydatne w gospodarstwie