Akumulatory ciężarowe

Akumulator jest jednym z najważniejszych rzeczy w samochodzie. I nie chodzi tutaj jedynie o pracę silnika ale wciąż zwiększającą się liczbę urządzeń elektrycznych w pojazdach. Światła, ogrzewanie, odbiorniki – to wszystko pochłania energię elektryczną.

Ale o ile samochody osobowe zwykle używane są głównie do dojazdów w konkretne miejsca i większość czasu spędzają na parkingach czy garażach to ich ciężarowi kuzyni bardzo często ciężko pracują całymi dniami przemierzając prawie bez przerw ogromne odległości. Pojazdy budowlane, ciężarówki na międzynarodowych trasach czy autobusy miejsce muszą posiadać akumulatory zdolne do wytrzymywania takich trudnych warunków. Kierowca ciężarówki przemierzając wiele kilometrów często znajduje się z dala od stacji serwisowych i musi polegać na markowym i sprawnym akumulatorze, który nie zawiedzie go z dala od przyjaznej bazy czy warsztatu.

Ponieważ akumulatory do pojazdów ciężarowych mają w większości zastosowanie do pojazdów używanych biznesowo, stawia się im nieco inne wymagania niż ich osobowym odpowiednikom. Oczywiście wszystkie parametry techniczne są bardzo ważne, ale właściciele floty ciężarowej zwykle wymagają również ekonomicznej eksploatacji oraz technologii bezobsługowej, które niwelują dodatkowe koszty i przyczyniają się do utrzymania ciągłości pracy maszyn. W przypadku maszyn pracujących w ciężkich warunkach przemysłowych konieczny jest też wybór akumulatorów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy oraz wszechobecny pył czy brud.

szczypce boczne dla elektroników Od dziś istnieje możliwość kupna Części seat alhambra